Kompletní rekonstrukce domů a bytů

Měsíční archív: Prosinec 2013

Návrhy na přestavby bytů

Stěhujete se do panelákového nebo starého bytu, který vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci? Pak je načase, abyste celou věc začali řešit ještě předtím, než se do bytu nastěhujete. Vyhnete se tak nejen problémům se spánkem, ale i například potížím s koupelnou a samozřejmě prostorem. Byty se opravdu daleko snáze, pokud jsou naprosto prázdné a přináší tak dostatek prostoru pro dobře odvedenou práci. Na základě odborného a správně sestaveného návrhu půjdou pak stavební úpravy jako po másle a vy se budete moct během několika týdnů nebo dní nastěhovat.

Bez ohledu na finanční stránku celé rekonstrukce, jde o velmi náročnou věc i z hlediska prací, které bude nutné na budoucím domově vykonat. Je proto velmi důležité, abyste si k ruce přizvali odborníka, který stanoví nejen rozsah prací, ale celkově zhodnotí, co všechno je nutné na bytě změnit. Například koupelnu nemusíte ihned celou předělávat nebo bourat. Třeba bude bohatě stačit, pokud ji zrenovujete, ušetříte a věřte, že jde o opravdu výraznou položku v celém rozpočtu. Mimo jiné byste si vždy na začátku měli stanovit cenový strop, který sdělíte firmě nebo architektovi, který vám zpracovává návrh domácnosti.

Pokud je projekt dostatečně promyšlený, pak může být celá přestavba hotová klidně během jednoho týdne. Stěhování do nového domova tak pro vás může být opravdu velmi rychlé, ale věřte, že pokud budete veškeré práce provádět svépomocí, se stěhováním si ještě nějakou dobu rozhodně počkáte.

Pokud hodláte přestavbu provádět ve starším domě, rozhodně si zajistěte stavební průzkum a informujte se o tom, zda nebudete potřebovat v rámci rozsahu prováděných prací i stavební povolení.

Vložil Rekonstrukce domácností | Štítek , , , | Zanechat komentář

Návrhy kuchyní

Kuchyně je velmi důležitou součástí domova, dvojnásobek to platí, pokud jsou v domácnosti i děti, se kterými se zde rodiče pravidelně ráno a večer setkávají u jídla. V takových případech rozhodně každá rodina ocení prostornou kuchyni, která usnadní práci nejen v rámci vaření, ale i například co se týče úklidu. Jinou kuchyni naopak budou potřebovat ti, kdo během týdne prakticky nevaří, ale spokojí se spíš s ohřívanou nebo studenou stravou. Kuchyně nemusí být pro každého jen místem, kde se od rána do večera stojí i sporáku a vaří. Kuchyni byste si měli vybírat hlavně podle svých vlastních denních potřeb a potřeb dalších osob ve vaší domácnosti.

Ještě předtím, než dojde k samotné realizaci, která už je opravdu jen posledním krůčkem k tomu, že se za pár dní octnete ve své nové kuchyni, je třeba sestavit grafický návrh, vizualizaci místnosti. Téměř žádné kuchyňské studio dnes bez toho nepracuje a klienti to navíc vyžadují. Jak jinak by se přesvědčili, že je to skutečně ta či ona kuchyně, která do jejich domácnosti padne jako ušitá? Jedině díky dobře zpracovanému návrhu, který vám bude na základě vašich požadavků a přání vypracován, následně pak předložen.

Kuchyni si ale můžete navrhnout i doma s pomocí programů, které buď spustíte online, nebo si je zdarma stáhnete do svého počítače. Ačkoli to není nijak výrazně pracné, přijdete tak i určitý komfort, který vám naopak poskytne kuchyňské studio, když bude zpracovávat návrh pro vaši kuchyni.

Vložil Návrhy kuchyní | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Návrhy a realizace zahrad

Pořídili jste si rodinný dům, okolo je velká zahrada, ale v zásadě je zcela nevyužívána? Pak je načase, abyste se pustili do její úpravy, zařizování a vybavování zahrady. A je jedno, zda je vaše zahrada malá nebo velká, široká nebo úzká. Zahrada reprezentuje váš domov a navíc během letních měsíců je i místem, kde trávíte nejvíc času nejen vy sami, ale dokonce i vaše děti nebo vaši přátelé, které jste si domů pozvali. Na její vzhled proto rozhodně nezapomínejte.

Pro mnohé z nás je ideální, pokud si zahradu vytvoříte podle vlastních představ a požadavků a následné detaily pak dotvoříte podle stylu, ve kterém jste ji zařídili. Je ale velmi důležité, abyste na zahradu vybrali vhodné květiny a rostliny, pokud je vůbec na zahradě chcete. Pochopitelně nelze zapomínat ani na zahradní nábytek, který tvoří v současné době neodmyslitelnou součástí každé zahrady rodinného domu.

Každý z nás touží po něčem jiném. Jeden touží mít na zahradě všude jen okrasné květiny, které od jara do podzimu pokvetou, druhý zase chce zahradní jezírko s přírodní skalkou, které s příchodem prvních mrazíků zazimuje a jeho krásu odhalí zase během jara. Vždy je proto při návrhu a hlavně při realizaci hledět na to, co vlastně chcete. Pokud budete mít na zahradě to, co chcete a k životu potřebujete, pak se i o zahradu budete podle toho starat.

Realizaci zahrady by měl vždy předcházet návrh. Pokud chcete na zahradu některé živé rostliny a plodiny, pak byste se měli poradit s odborníky o jejich zasazení i správném výběru. Velkou roli hraje klima i celkové přírodní podmínky, které v okolí panují. Snadno by se vám mohlo stát, že investujete nejen do návrhu, ale i do plodin, které vám ale neporostou tak, jak mají.

Vložil Interiéry i exteriéry | Štítek , , , | Zanechat komentář

3D návrhy koupelen

Návrh koupelny by měl vždy předcházet samotné realizaci. Do návrhu je nutné zahrnout opravdu všechno, od koupelnového nábytku až po vanu nebo sprchový kout, dokonce i ty nejmenší doplňky by na návrhu neměly chybět. Když se na hotový návrh nakonec podíváte, měli byste dojít k závěru, zda je to právě tato koupelna, která zcela vyhovuje vašim potřebám a do posledního detailu se vám líbí i vzhledově. Praktická stránka každé místnosti v domácnosti se zkrátka v dnešní době řeší daleko víc, než vzhled, který je ale pochopitelně rovněž důležitý. Ušetří-li vám koupelna práci i čas, pak můžete být nadmíru spokojeni.

Pokud nechcete mít se zařizováním koupelny žádné starosti, pak se svěřte do rukou některého koupelnového studia, které se postará o vyměření místnosti, zajistí návrhy koupelny v kompletním provedení a následně se postará i o montáž a instalaci veškerých rozvodů či doplňků do koupelny, které jste si sami vybrali. Vizualizace neboli návrh koupelny či jakékoli jiné místnosti v domácnosti, musí v první řadě projít vaším schválením. Pokud vám cokoli v koupelně nebude z jakéhokoli důvodu vyhovovat, pak, pokud je to možné, bude tato dispozice dle vašeho přání předělána. Vždy je ale třeba předem zvážit své možnosti a samozřejmě si musíte stanovit cenový strop, protože konečná suma může být opravdu vysoká. Zvlášť, pokud stojíte o moderní a kompletně zařízenou koupelnu.

Náklady na realizaci koupelny ale můžete snížit, pokud si grafický návrh koupelny zhotovíte doma sami. Stačí si stáhnout program, díky kterému je možné navrhnout jednotlivé místnosti v rodinném domě nebo bytě a to během pár minut. Nemusíte se obávat, že byste program snad nepochopili. Vše je podrobně vysvětleno a navíc je k dispozici návod, který vyřeší případné nejasnosti.

Vložil 3D vizualizace | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Grafické návrhy koupelen

Koupelna není jen místem pro každodenní hygienu, ale i jednou místností v domácnosti, která slouží k odpočinku a relaxaci. Bez koupelny by se rozhodně žádná domácnost neobešla, žádný člen rodiny by bez ranní návštěvy koupelny nevyšel ani z domova a proto je při jejím výběru nutné uvažovat i nad tím, jak velká a prostorná by koupelna měla být. Pokud vám nehraje do karet velikost místnosti, pak tomu budete muset přizpůsobit právě vybavení. Pozor byste si měli dít i na výběr vhodných barev.

Rozhodujete-li se mezi několika různými koupelnami, pak si dobře promyslete, co vlastně od své domácí koupelny očekáváte. Chcete si každý týden dopřát horkou vanu nebo jen denně rychle prolétnete sprchou? Hygiena, která se týká obličeje, provádíte ji v koupelně u velkého zrcadla? Je velmi důležité, aby vám nová koupelna vyhovovala po všech stránkách a uspokojila tak veškeré vaše potřeby.

Realizace koupelny je až posledním krokem a vždy je vhodné, aby montáž veškerého materiálu prováděla firma, která má v tomto směru bohaté zkušenosti. Pokud by byla montáž špatně provedena, pak je úplně jedno, jak kvalitní máte materiály, obklady nebo dlažbu, koupelna pro vás bude funkční jen z poloviny. Návrh koupelny si ale můžete udělat i doma sami bez pomoci odborníků. V současné době jsou k dispozici ke stažení různé programy, díky kterým si můžete pohodlně z domova navrhnout koupelnu, kuchyni, obývací pokoj nebo jakoukoli jinou místnost ve vaší domácnosti. Jediné, co musíte vědět je, jaké jsou rozměry koupelny a pak už půjde vše jako po másle.

Program na návrhy koupelen jsou velmi jednoduché a snadno se s nimi naučíte. Navíc tak ušetříte i několik tisíc za grafické návrhy koupelnových studií.

Po návrhu už si vyberete jen vhodné obklady, dlažbu,a necháte vše na vybrané firmě, která zajišťuje montáž koupelen.

Vložil Nové koupelny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Grafické návrhy kuchyně zdarma Brno

Investice do nové kuchyně není rozhodně jen tak. Jednak není kuchyně žádná levná záležitost, a když už se pouštíte do její přestavby nebo se naopak stěhujete do nové domácnosti, kde kuchyně zatím vůbec není, chcete, aby vám kuchyně dlouho sloužila a vydržela několik let. Její výběr je velmi složitý a to nejen co se týče designu, ale i uspořádání, výběr kuchyně je složitý i po praktické stránce a proto by jejímu zakoupení měl předcházet odborný návrh. Bez návrhu byste se do koupě kuchyně rozhodně neměli pouštět. A kde si takový návrh můžete nechat zpracovat?

Po celé republice dnes fungují kamenné pobočky kuchyňských studií, kde vám zpracují návrh vaší vysněné kuchyně.

Ovšem každé kuchyňské studio neposkytuje vypracování grafického návrhu zdarma a proto je třeba se poohlédnout po různých akcích od různých kuchyňských studií. Některá kuchyňská studia navíc poskytují vypracování návrhu zcela zdarma, ale později vám jej započítají do konečné sumy za kuchyni. Dejte si proto pozor na jednotlivé položky a jejich cenu. Obecně platí, že máte-li zájem o kuchyni, která je v nabídce několika kuchyňských studií, pak si ji nechejte ocenit u různých prodejců. Jen tak zjistíte, jaká nabídka je pro vás nejvýhodnější a to nejen z hlediska ceny.

Konečnou cenu kuchyně ovlivňuje celá řada věcí. Jednak je to vybraný materiál, který je vybrán na skříňky a úložné kuchyňské prostory, ale i na pracovní desku, která je základem kuchyně. Navíc je třeba brát ohled na velikost vaší kuchyně. Je zcela pochopitelné, že jiná bude velikost kuchyně v malém bytě, jiná zase v rodinném domě, kde bydlíte s celou rodinou.

Dobře byste si měli promyslet, zda bude součástí kuchyně i jídelna, a pokud ano, pak si ji do návrhu nechejte taky zahrnout. Jídelna by měla dokonale ladit s kuchyní.

Vložil Kuchyňské vybavení | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Kuchyně na míru

Kuchyně na míru nejsou v dnešní době výsadou bohatých. Je-li vaše kuchyně atypická, malá nebo velká, ve všech případech by vás mohla vyjít kuchyně na míru daleko levněji. Pravda, připlatíte si za návrh, ale konečnou cenu ovlivňuje mnoho faktorů. Od výběru materiálů skříněk a úložných prostorů, po výběr vhodného a kvalitního kování až po konečnou montáž, kterou by firma měla zajistit. Bez kvalitní montáže se vaše kuchyně neobejde a vám to navíc ušetří celou řadu starostí.

Ušetřit se dá při pořizování kuchyně na všem, ale všichni víme, že na některém vybavení se prostě šetřit nemá. Platí to i v rámci kuchyňských spotřebičů.

Nikde sice není dáno, že ty nejdražší jsou taky nejlepší, ale příliš levné a je taky velmi podezřelé. Spotřebiče by vám měly v kuchyni vydržet bez problémů několik let a to už jen z toho důvodu, že jejich výměna je velmi složitá a finančně náročná už jen proto, že v moderních kuchyních se spotřebiče zabudovávají. Od trouby až po myčku na nádobí, nic vám v kuchyni nebude stát jen tak samostatně – většinou.

V moderních kuchyních se klade důraz zejména na jednoduchý styl, vysokou kvalitu, ale i praktičnost, kterou ženy v domácnosti ocení především. Při výběru pamatujte na dostatek úložných prostorů a to nejen pro nádobí, ale i v případě, že nemáte v domácnosti žádnou menší místnost nebo samostatný prostor k uložení trvanlivých potravin. Všechny potraviny, které nepatří do ledničky, pak musíte někam v kuchyni uskladnit, aby nikde nepřekážely. Pamatujte proto na nějaké ty skříňky navíc. Nezapomínejte ani na uskladnění kuchyňských spotřebičů, pokud nějaké máte.

Kuchyním na míru předchází odborný návrh, který si můžete nechat nějakou dobu projít hlavou, probrat si vaše možnosti a to nejen ty finanční.

Vložil Návrhy kuchyní | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Rustikální kuchyně

Rozhodnete-li se pro rustikální kuchyni, pak se musí hodit i do vaší domácnosti. Že si nedokážete právě vybavit, jak taková rustikální kuchyně vypadá? Ponořte se do vzpomínek a vybavte si, jak vypadaly překrásné kuchyně na starých chalupách, které možná navíc měly i vaše babičky. Tak právě takové jsou rustikální kuchyně, které na první pohled rozhodně zaujmou každého, ale pořídit si ji domů už není ani zdaleka tak jednoduché. Je to dáno právě tím specifickým stylem, protože pokud kuchyni zařídíte v rustikálním stylu, měli byste si následně dávat pozor i na další vybavení, například co se týče jídelny či obývacího pokoje, který je často propojován právě s kuchyněmi.

Rustikální styl je vlastně takový romantický styl, ke kterému má mnoho z nás velmi blízko. Při výběru rustikální kuchyně byste měli volit i vhodné kuchyňské spotřebiče, které jsou naprosto nezbytnou součástí každé kuchyně. Kuchyňské spotřebiče lze zakoupit v rustikálním stylu, který je skutečně nenahraditelný a rozhodně vás zaujme už na první pohled. Je třeba si ale uvědomit, že pokud se rozhodnete pro rustikální kuchyni, pak design všech spotřebičů bude tak trošku pozadu. Moderní rustikální spotřebiče sice staře vypadají, ale to se rozhodně nijak nepodepisuje na jejich kvalitě nebo funkčnosti.

Nejvýraznějším spotřebičem v rustikální kuchyni je bezpochyby vestavná trouba, například v měděném provedení vypadá naprosto dokonale. Rustikální troubu lze pořídit od 10 000,- Kč a kupujete přitom velmi kvalitní produkt. Součástí trouby není varná deska, kterou je nutné dokoupit zvlášť.

Pokud se v rustikálních kuchyních příliš nevyznáte, nebojte se svěřit se do rukou odborníkům. Jen tak si zajistíte jednotný a naprosto dokonalý vzhled kuchyně, která vám i celé rodině bude sloužit ještě několik let.

Vložil Návrhy kuchyní | Štítek , , , | Zanechat komentář

Drátěný program do kuchyně

Drátěný program je v současné době neodmyslitelnou součástí většiny kuchyní. Ať už vám jde o vhodné a hlavně úsporné umístění některých kuchyňských potřeb nebo snad o systematické uložení potravin, rozhodně nebudete litovat, pokud si pořídíte některý z drátěných programů. Drátěné programy lze pořídit v různých velikostech i cenových rozpětích. Snadno si tak můžete vybrat to, co vyhovuje právě vám a vaší kuchyni.

Jak již bylo řečeno, drátěné programy mohou být různě velké a jejich uspořádání zrovna tak.

Co se týče samotné kuchyně, nejčastěji jsou voleny takové programy, díky kterým zajistíme uspořádání alobalu, potravinové fólie a kuchyňských ubrousků, které se staly naprostou nezbytností v domácnostech a to nejen v těch, kde se nachází děti. Drátěné programy ale velmi efektivně využijete i nad kuchyňskou linku, kde je můžete zavěsit. Lze pak uskladnit například víno nebo sklenice na víno, které za žádných okolností nechcete dávat do skříněk, aby nebyly vidět.

Drátěné programy jsou ve většině případů zhotoveny tak, pokud se jedná o ty, které jsou umístěny nad kuchyňskou linkou a případně nad varnou deskou, že je základem podlouhlá, nerezová tyč. Na tu je pak možné zavěsit různé typy závěsných systémů, které efektivně využijete v domácnosti. Nevíte, jaký program si vybrat? Pak popřemýšlejte, co se vám po ruce bude v kuchyni nejvíce hodit. Zda nabroušené nože nebo naopak ubrousky. V ideálním případě můžete zkombinovat obojí.

Vložil Kuchyňské potřeby | Štítek , , , | Zanechat komentář

Lustry do kuchyně

Příprava každodenního jídla je nezbytná. Dvojnásobek to platí v případě, že jsou v domácnosti děti, které jídlo vyžadují i několikrát denně. Aby se pro vás stala příprava jídel radostí a šla vám co nejlépe od ruky, nepotřebujete jen kompletně a co nejlépe zařízenou kuchyni, ale i kvalitní osvětlení, díky kterému uvidíte i ty nejmenší drobečky, které se před vámi schovávají například v rohu pracovní desky. Kvalitní osvětlení kuchyně totiž oceníte i při úklidu a dalších kuchyňských pracích.

Bydlíte-li ve starším domě nebo bytě, kvalitní osvětlení je prakticky nezbytné.

Ačkoli na hlavním, centrálním osvětlení velmi záleží, musíte věnovat velkou pozornost i osvětlení kuchyňské linky a dalších částí kuchyně. Jen tak si zajistíte dobrou viditelnost i v tom nejzapadlejším koutku kuchyně. Navíc byste při výběru světel měli dodržovat obecně známá pravidla. Osvětlení musí mít stejný styl a jejich vzhled by měl být jednotný. Jen tak můžete vytvořit světelnou harmonii prakticky v celé domácnosti – na toto pravidlo nezapomínejte hlavně v případě, že máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem.

Je-li součástí kuchyně jídelní stůl, ani v tomto případě byste neměli zapomínat na vhodné osvětlení, které by nemělo být příliš výrazné a v ideálním případě by mělo působit hřejivým a přirozeným dojmem. U jídla by se tak citlivějším jedincům mohlo snadno stát, že je z osvětlení začne bolet hlava. Osvětlení nad pracovní deskou by mělo zajistit dobré vidění za každých okolností.

Nutno zmínit, že nejoblíbenější jsou v poslední době LED svítidla nebo speciální LED pásky, které snadno umístíte nad pracovní plochu a zajistíte si tak finančně nenáročné světlo, které navíc bude vašim očím příjemné a vypadá velmi moderně.

Vložil Kuchyňské potřeby | Štítek , , , | Zanechat komentář