Kompletní rekonstrukce domů a bytů

Měsíční archív: Leden 2014

3D návrhy interiérů

Předěláváte kompletně celou domácnost? Zařizujete zcela nový domov? Plánujete stěhování do nového? V každém případě se vám budou perfektně hodit 3D návrhy, které si dle vlastního uvážení můžete vytvořit doma na svém počítači. Speciální programy jsou v dnešní době k dispozici na internetu volně ke stažení. Nemusíte se přitom vůbec obávat, že byste se v jednotlivých funkcích nevyznali, nemusíte být žádný počítačový expert, protože k dispozici jsou velmi podrobné návody a online průvodci. To vám značně ušetří práci i čas strávený navrhováním interiéru.

Abychom ale nemluvili jen o interiéru, za pomoci programu si můžete si navrhnout dokonce i exteriéry. Chcete-li vidět, jak bude vypadat vaše zahrada, navrhněte si ji v první řadě v některém z nabízených programů – některé dokonce ani nemusíte stahovat do počítače. Pokud nevíte, jak správně vybrat program, ve kterém si navrhnete domácnost ve 3D provedení, podívejte se na některé recenze, kterých je na internetu opravdu požehnaně. Snadno tak můžete zjistit, který z nabízených programů nemusíte stahovat a instalovat, nebo který je nejjednodušší na obsluhu, případně který má navíc některé funkce, které ostatní programy nemají.

Nejde ale jen o programy, se kterými si můžete navrhnout svou domácnost. Pokud se na to necítíte nebo byste jen neradi ztráceli touto činností čas, pak se svěřte do rukou odborníkům, designérům nebo bytovým studiím. Podle vašich přání a požadavků budou sestaveny jednotlivé návrhy – může jich být i více, a vy si nakonec vyberete ten, který vám vyhovuje nejvíce. Nemusíte si taky dělat starosti opravdu s ničím, ale zato je třeba počítat s o něco vyššími investicemi.

Vložil 3D vizualizace | Štítek , , , | Zanechat komentář

Rekonstrukce panelového bytu 3+1 návrhy

Připadá vám život v panelákovém bytě doslova jako pohroma? Není důvod zoufat, protože pokud si dáte záležet a investujete do svého domova, můžete jej zvelebit, kompletně jej změnit podle toho, jak si sami přejete. Váš domov pak nebude ani zdaleka vypadat, že žijete v panelovém domě. A je jedno, jak je váš byt velký.

Obyvatelé panelákových bytů si nejvíce stěžují na stav koupelen a kuchyní. Není se čemu divit, protože jejich vzhled je úplně někde jinde, než je dnešní moderní doba. Navíc neposkytují dostatek místa pro jednoho nebo dva lidi, natož pro celou rodinu.

Panelákový byt 3+1 je perfektním místem pro rodinu, ale jen v případě, že si jej zrekonstruujete. A začněte právě u koupelen, kuchyní a pokračujte do dalších pokojů, které se pro vás stanou místem odpočinku a klidného spánku.

Pochopitelně rekonstrukce záleží i na tom, jak velké místnosti jsou. Pokud máte například větší kuchyni, kterou navíc máte v plánu propojit s obývacím pokojem nebo jídelnou, nechejte si do kuchyně instalovat například pračku. Ušetříte řadu místa v koupelně, která je v panelácích sama o sobě velmi malá. Panelákové koupelny jsou navíc většinou odděleny od toalety, stěna mezi nimi se často probourává a vy tak získáváte daleko prostornější koupelnu, ale spojenou se záchodem. Je třeba si ale uvědomit, že pokud vybouráte tuto příčku, pak přijdete o dvě stěny, na které je možné zavěsit skříňky nebo různé věšáky na oblečení. Návrh byste si proto měli velmi dobře rozmyslet a to ještě předtím, než začnete zasahovat do bytového jádra domu.

S vhodným řešením byste měli přijít i v rámci zařizování jednotlivých pokojů a společných místností v bytě. Panelákové byty vynikají nízkými stropy, a proto si dejte pozor i na výběr vhodného osvětlení, které by mělo opticky každou místnost zvětšit a dokonale ji prosvětlit.

Vložil Rekonstrukce panelákových bytů | Štítek , , , | Zanechat komentář

Program na návrh bytu

Máte představu, jak by váš domov měl vypadat, ale rozhodně si netroufáte pustit se do rekonstrukce? Mít představu a nápad, to jste bezpochyby na té nejlepší cestě, ale dokud neuvidíte, jak váš nápad vypadá v reálu, pak nemá smysl s prací začínat. Díky jednoduchým programům se můžete snadno přesvědčit o tom, jak bude váš domov vypadat. Případné změny můžete navíc i na poslední chvíli upravit a dovézt tak svůj domov k dokonalosti.

Díky jednoduchým programům si můžete navrhnout prakticky celou domácnost během pár minut a to včetně zahrady, pokud například navrhujete vybavení rodinného domu.

Na vybavení domácnosti si potrpíme všichni a není se čemu divit, že všichni chceme vidět, jak budou vypadat doplňky nebo jednotlivý nábytek v domácnosti. Velkou roli hraje nejen kvalita a typ nábytku, ale i jeho správné rozmístění. Vždy je proto nutné, abyste začali hlavním kusem nábytku a od něj potom směřovali k dalšímu. V obývacím pokoji to bude sedací souprava, v ložnici naopak manželská postel. Na základě toho pak budete v rozmístění jednotlivých skříněk, květin nebo menších koberců, pokračovat. Aby byl ale návrh vašeho budoucího domova naprosto dokonalý, budete si muset byt nebo dům změřit. Lépe řečeno, budete si muset změřit každou místnost a to do programu zahrnout.

Při výběru nábytku byste se měli držet hlavně jednotného stylu. Máte-li rustikální kuchyni, která je navíc spojena s jídelnou, pak ji nelze zařídit v tom nejmodernějším stylu. Některé kombinace k sobě nejdou, a pokud si nejste jisti, pak se můžete obrátit na některá bytová studia. Nejenže vám budou poskytnuty rady v oblasti zařízení domácnosti, ale navíc, pokud nechcete trávit čas zpracováváním návrhu, pak vám studio může návrh bytu zhotovit.

Vložil Rekonstrukce domácností | Štítek , , , | Zanechat komentář