Kompletní rekonstrukce domů a bytů

Rekonstrukce bytového jádra

Chcete-li se vrhnout po hlavě do rekonstrukce vašeho stávajícího nebo budoucího domova, rozhodně nejde o malou investici. Zvlášť, pokud budete kompletně zasahovat do bytového jádra, které je samo o sobě velmi zastaralé a rozhodně nelze v současnosti mluvit o moderní domácnosti. Důvodů, proč renovovat bytové jádro, může být požehnaně. V neposlední řadě je to právě fakt, že se v domácnosti již necítíte dobře a potřebujete změnu. Renovace je v tomto případě rozhodně na místě, a když už, tak proč se do toho nepustit po hlavě a zmodernizujete i ten poslední koutek ve vaší domácnosti?

Bytové jádro je vhodné rekonstruovat ještě předtím, než se do bytu zcela přestěhujete. Případný nábytek nebo velká sedací souprava, by příliš překážela nejen při stavebních pracích, ale navíc je všechno zbytečně vystaveno velkému prachu. Doba dokončení prací se odráží nejen od velikosti bytu, ale i od rozsáhlosti stavebních prací.

Vždy je ale nutné počítat s déle jak týdnem, a pokud v bytě už bydlíte, rozhodně byste si měli zajistit náhradní bydlení, protože během rekonstrukce bude celý prostor vašeho domova zcela neobyvatelný. Nezapomínejte upozornit i sousedy na to, že v okolí jejich domova budou nějakou dobu probíhat stavební práce.

Kompletní rekonstrukce bytového jádra byste měli rozhodně svěřit do rukou odborníkům, stavební firmě a poradit se o tom, jak by měla vaše domácnost vypadat. Spolupráce tedy bude probíhat za účasti architekta. Firma, která provádí rekonstrukce, by měla zároveň i vykonávat úklidové práce.

To pochopitelně nezahrnuje mytí podlah apod., ale úklid starého bytového jádra, které bylo demontováno a různých jiných stavebních materiálů, které jsou běžně při rekonstrukci používány.

Komentáře jsou uzavřeny.