Kompletní rekonstrukce domů a bytů

Návrhy na přestavby bytů

Stěhujete se do panelákového nebo starého bytu, který vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci? Pak je načase, abyste celou věc začali řešit ještě předtím, než se do bytu nastěhujete. Vyhnete se tak nejen problémům se spánkem, ale i například potížím s koupelnou a samozřejmě prostorem. Byty se opravdu daleko snáze, pokud jsou naprosto prázdné a přináší tak dostatek prostoru pro dobře odvedenou práci. Na základě odborného a správně sestaveného návrhu půjdou pak stavební úpravy jako po másle a vy se budete moct během několika týdnů nebo dní nastěhovat.

Bez ohledu na finanční stránku celé rekonstrukce, jde o velmi náročnou věc i z hlediska prací, které bude nutné na budoucím domově vykonat. Je proto velmi důležité, abyste si k ruce přizvali odborníka, který stanoví nejen rozsah prací, ale celkově zhodnotí, co všechno je nutné na bytě změnit. Například koupelnu nemusíte ihned celou předělávat nebo bourat. Třeba bude bohatě stačit, pokud ji zrenovujete, ušetříte a věřte, že jde o opravdu výraznou položku v celém rozpočtu. Mimo jiné byste si vždy na začátku měli stanovit cenový strop, který sdělíte firmě nebo architektovi, který vám zpracovává návrh domácnosti.

Pokud je projekt dostatečně promyšlený, pak může být celá přestavba hotová klidně během jednoho týdne. Stěhování do nového domova tak pro vás může být opravdu velmi rychlé, ale věřte, že pokud budete veškeré práce provádět svépomocí, se stěhováním si ještě nějakou dobu rozhodně počkáte.

Pokud hodláte přestavbu provádět ve starším domě, rozhodně si zajistěte stavební průzkum a informujte se o tom, zda nebudete potřebovat v rámci rozsahu prováděných prací i stavební povolení.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Rekonstrukce domácností a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.